SILVER OCH METALL / Silver & nysilver / Fat på fot 7405090
nr 740 5090
Fat på fot
nysilver, WMF, sent 1800-tal, längd: 42
Utrop:
500 kr
Såld:
450 kr
måndag 13 februari 2012
kl 19:46:53
250 kr
150 kr
250 kr
300 kr
350 kr
400 kr
Legering av koppar, mässing och nickel.
Nysilver stämplas vanligtvis med bokstäverna ALP eller NS.